מהי שיטת המודעות לפוריות? 

שיטת המודעות לפוריות- (Fertility Awareness Method) היא גוף ידע (וידע-גוף)  המאפשר לאישה לזהות באופן מדויק את הימים הפוריים והימים הלא פוריים בכל חודש. 

כמו כדור הארץ, עונות השנה, יום ולילה, גאות ושפל ועוד, גם גוף של אשה בגיל הפוריות עובר מדי חודש מחזוריות הורמונאלית ובה נפתח חלון ההזדמנויות להיווצרותם של חיים חדשים ונסגר מחדש, וחוזר חלילה.

באופן טבעי הגוף נותן סימנים רבים להשתנות ההורמונאלית במהלך המחזור החודשי. אישה יכולה לדעת במדויק מתי חלון הפוריות שלה נפתח ונסגר מחדש דרך מעקב אחר הסימנים הללו וזיהויים.

כיצד זה קורה בדיוק?

השיטה כוללת מעקב יומיומי אחר שלושה סימני פוריות עיקריים:

-          חום הגוף

-          ההפרשות הטבעיות מצוואר הרחם

-          שינויים בצוואר הרחם עצמו 

   

אישה המשתמשת בשיטה מנהלת מעקב יומיומי אחר הסימנים האלה על גבי טבלת מעקב פוריות, לומדת לזהות ולפענח אותם על מנת לדעת מתי "חלון הפוריות" שלה נפתח ונסגר, ושומרת על כללים מסוימים שניתנים עם לימוד השיטה, אם היא מעוניינת במניעת היריון.

בימים הפוריים, שהם כ 5-7 ימים בממוצע בכל מחזור, זוג המעוניין במניעת היריון יכול להמנע מקיום יחסי מין מלאים או לבחור להשתמש בשיטות המחסום השונות. ביתר ימי החודש אשה המנהלת מעקב פוריות יודעת שהיא איננה פורייה ולכן היא יכולה לקיים יחסי מין לא מוגנים ללא חשש מהיריון לא רצוי.

תוכלי להתרשם דרך הסרטון הקצר הזה שממחיש על מה השיטה מתבססת וכיצד היא עובדת.

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים