שאלות ותשובות
 האם מדובר בשיטת "הימים הבטוחים"?
 אם המחזור שלי לא סדיר האם השיטה עדיין מתאימה לי?
 האם שימוש בשיטה דורש הרבה זמן ו"התעסקות"?
 האם ערכה לזיהוי ביוץ לא עושה למעשה את אותה פעולה כמו השיטה, רק עם פחות מאמץ מצדי ?
 האם אפשר ללמוד את השיטה בעזרת ספר או חומר באינטרנט?
 האם השיטה מתאימה גם לנשים מיניקות ללא מחזור?
 האם ניתן ללמוד את השיטה עם גלולות?
 האם ניתן ללמוד את השיטה עם התקן תוך רחמי?
 האם ניתן ללמוד את השיטה בהיריון?
 האם השיטה מתאימה לזוגות השומרים על טהרת המשפחה?


האם מדובר בשיטת "הימים הבטוחים"?

 

ממש לא. נהפוך הוא. שיטת "הימים הבטוחים" מבוססת על חישובים סטטיסטיים של ימי הביוץ המשוערים על פי ספירת ימי המחזור והסתמכות על אורכו הממוצע. מאחר וניתן לדייק בזיהוי מועד הביוץ רק בדיעבד, לאחר התרחשותו, ואצל כל אישה יכול הביוץ לשנות את מועדו ממחזור למחזור, שיעור היעילות של שיטת "הימים הבטוחים"  נמוך למדי.

שיטת המודעות לפוריות אינה עוסקת בספירה סטטיסטית כלשהי אלא בבדיקת הגוף כל יום לגופו תרתי משמע וזיהוי סימניו, והיא יוצאת תמיד מנקודת הנחה שגם הגוף המדויק ביותר יכול להשתנות.


Up

אם המחזור שלי לא סדיר האם השיטה עדיין מתאימה לי?

 

בהחלט כן. השיטה איננה מתבססת על ספירת ימים או התבססות על "סטטיסטיקות" ממחזורים קודמים, אלא בודקת כל יום לגופו (או לגופה;-) ולכן אין משמעות לכך שאורכי המחזור שלך משתנים. נהפוך הוא- השיטה תציע לך ודאות רבה יותר לגבי התרחשות הביוץ והגעת הווסת בכל מחזור.


Up

האם שימוש בשיטה דורש הרבה זמן ו"התעסקות"?

  

עיקר השיטה כרוך במדידת חום בבוקר, ושימת לב להפרשות ולמצב צוואר הרחם (שניתן לעשות כמובן בזמן ביקור בשירותים או במקלחת).

כמו אימוץ של כל הרגל חדש, בתקופת הלמידה תדרשי להקדיש יותר שימת לב לפרטים ולהנחיות השיטה שתלמדי בסדנא.

כשתפתחי מיומנות וניסיון, השימוש בשיטה יהפוך לעוד פעולה יומיומית שאת עושה, פעולה הדורשת ממך דקה או שתיים ביום, ממש כמו צחצוח שיניים.


Up

האם ערכה לזיהוי ביוץ לא עושה למעשה את אותה פעולה כמו השיטה, רק עם פחות מאמץ מצדי ?

 לא. חלון הפוריות של האישה רחב יותר מהביוץ עצמו. הביוץ נמשך כ- 24 שעות, ואילו חלון הפוריות הממוצע (כלומר- הימים שבהם ניתן להרות) נמשך כ- 5 ימים ואף יותר, בשל יכולת הזרע לשרוד ולהמתין לביצית כמה ימים, בהתקיים תנאים מתאימים לכך בגוף האישה.  השיטה מלמדת את האישה לזהות את התקיימותם של תנאים פוריים עם תחילתם ועד הפסקתם המוחלטת.


Up

האם אפשר ללמוד את השיטה בעזרת ספר או חומר באינטרנט?

 

ניתן להשיג חומר ספרותי רב על השיטה- חלקו מקיף ומדויק יותר, וחלקו פחות. בשל החשיבות של לימוד נכון ומדויק של השיטה,במיוחד למי שמעוניינת לאמצה כאמצעי מניעה,  חשוב  מאוד ללמוד את השיטה אצל מנחה מוסמכת לכך, שתוכל ללוות את הלמידה של כל אישה באופן אישי בהתאם למאפייניה ולתת הסבר ומענה גם לתופעות שונות וחריגות, אם יצוצו, במהלך הלמידה. יש בארץ כמה מנחות מוסמכות ללימוד השיטה שמלמדות אותה גם באופן פרטני וגם בסדנאות.


Up

האם השיטה מתאימה גם לנשים מיניקות ללא מחזור?

 

כן.  אישה מיניקה המנוסה בשיטה יכולה לעקוב אחר סימני הפוריות, לדעת בכל יום נתון אם היא פורייה או לא ולזהות את התחדשות הפוריות בשלביה המוקדמים ביותר.השיטה מציעה כללים מיוחדים לאישה בהנקה ללא מחזור, הניתנים אף הם בסדנה.
נשים מיניקות שמעוניינות ללמוד את השיטה לראשונה בהנקה ללא מחזור יכולות לעשות זאת, אך נדרשת למידה מעט שונה בהדרכה צמודה של מנחה מוסמכת.


Up

האם ניתן ללמוד את השיטה עם גלולות?

 

אם את משתמשת בגלולות ורוצה ללמוד את השיטה עלייך לקחת בחשבון שהלמידה שלך תהיה "תיאורטית" ופחות "מעשית". הגלולות מבטלות למעשה את המחזור החודשי הטבעי ואת הביוץ שמתרחש בו, ולכן לא תזהי על עצמך את הסימנים הפוריים. עם זאת, אם את לא מרגישה בטחון להיפרד מהגלולה – ניתן להשתתף בסדנה, להכיר באמצעותה את השיטה, ללמוד מניסיונן של המשתתפות האחרות ולהיפרד מהגלולה כשתרגישי בטוחה מספיק.


Up

האם ניתן ללמוד את השיטה עם התקן תוך רחמי?

 

אם את משתמשת בהתקן רגיל- התשובה היא כן. ההתקן אינו מונע ביוץ ו/או את סימני הפוריות הנלווים אליו, ולכן תוכלי לתרגל את השיטה ללא קושי. אם את משתמשת בהתקן הורמונאלי (כדוגמת ה"מירנה") הלימוד שלך יהיה יותר "תיאורטי" ופחות "מעשי", שכן ההתקן משבש את המאפיינים הטבעיים של צוואר הרחם ושל הריר הצווארי, ולכן לא תזהי אותם על עצמך. עם זאת, כמו המלצתי לנשים הנוטלות גלולות-  ניתן להשתתף בסדנה, להכיר באמצעותה את השיטה, ללמוד מניסיונן של המשתתפות האחרות ולהיפרד מההתקן כשתרגישי בטוחה מספיק


Up

האם ניתן ללמוד את השיטה בהיריון?
 

ראי את התשובה לגבי גלולות או התקן הורמונאלי.

 


Up

האם השיטה מתאימה לזוגות השומרים על טהרת המשפחה?
 

בהחלט כן. השיטה היא יתרון לנשים דתיות שלא מעוניינות באמצעי מניעה הורמונאליים או בהתקן,  בשל העובדה שהיא אמצעי שזורם עם הגוף, מחזוריותו וטבעו ולא נוגד לו, ולא עומד בסתירה לדרישות ההלכתיות.

ביום הטבילה, שאצל רוב הנשים הוא יום פורה, עומדות בפני הזוג מספר אפשרויות: דחיית הטבילה, טבילה והימנעות או שימוש באמצעי מניעה אחרים המותרים הלכתית (עפ"י התייעצות עם הרב הפוסק). שלוש האפשרויות מותרות מבחינה הלכתית.

 עם סיום הימים הפוריים, הזוג (כמו כל זוג...) יכול ליהנות מקיום יחסים ללא אמצעי הגנה עד הווסת הבאה. בימים האלו בדיקת ההפרשות היא ממילא פחות קפדנית ומדוקדקת ואין צורך לעשותה על בד לבן כך שאין סכנה של ראיית כתמים, אם יש כאלה.

 במקרה של זוג השומר על טהרת המשפחה ומעוניין להשיג הריון השיטה מתאימה ביותר כמובן , ויכולה לשקף במהרה מצב בו המים הפוריים מתרחשים לפני יום הטבילה, ובכך לאפשר לזוג לפנות לייעוץ בהקדם ולחסוך זמן יקר ותסכול רב.


Up

לייבסיטי - בניית אתרים